Отборите на Лече и Рома завършиха наравно 1:1 на “Виа дел Маре в двубоя

...

Коравият Лече успя да спре и Рома

Отборите на Лече и Рома завършиха наедно 1:1 на “Виа дел Маре ” в дуела между тях от 22-рия кръг на Серия " А ". Така римляните не съумяха да запишат пети следващ триумф против този противник.

Двубоят стартира отлично за домакините, които поведоха още в 7-ата минута. Тогава при осъществяване на корнер Федерико Басчирото стреля с глава, като топката се отби в Рожер Ибаньес и влетя в личната му врата.

Само 10 минути по-късно обаче Пауло Дибала възстанови равенството с тъкмо изпълнена дузпа, свирена за игра с ръка на Габриел Стрефеца. След това двата отбора по този начин и не означиха надвит гол и трябваше да се примирят с ремито.

Рома е на третата позиция в класирането с актив от 41 точки, изпреварвайки Милан само по-голова разлика. Лече заема 13-ото място с 24 пункта и по-добро голово съответствие от Фиорентина.